• 1403/03/21
  • - تعداد بازدید: 58
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مجتمع آموزش عالی سلامت باقرالعلوم (ع) سپیدان

کارآموزی رشته بهداشت عمومی مجتمع در مرکز تکامل کودکان قطب الدین شیراز

 

مسئول درس کارآموزی رشته بهداشت عمومی مجتمع از بازدید دانشجویان این رشته از مرکز تکامل کودکان قطب الدین شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی سلامت باقرالعلوم (ع) سپیدان،  تعدادی از دانشجویان کارشناسی بهداشت عمومی مجتمع در یک برنامه 2 روزه از مرکز تکامل کودکان قطب الدین شیراز  بازدید کردند.

 

 

این مرکز به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تکامل و رشد کودکان می‌پردازد و دانشجویان در این بازدید با واحدهای مختلف آن آشنا شدند.

در این بازدید، دانشجویان با راهنمایی خانم فرشچی مسئول مرکز از بخش‌های مختلف مرکز از جمله واحد فنیل کتونوری، گفتار درمانی، کار درمانی، رژیم درمانی و مشاوره روان شناسی بازدید کردند. آن‌ها با خدماتی که کودکان دچار مشکلات تکاملی در این مرکز دریافت می‌کنند آشنا شدند و نحوه ارائه این خدمات را مشاهده کردند.

هم چنین دانشجویان با فرآیند غربالگری کودکان و ارجاع آنها به مراکز تخصصی آشنا شدند. آشنایی با روش‌های تشخیص و ارزیابی مشکلات تکاملی کودکان، نحوه انجام تست های مختلف، مدت زمان و وسایل استفاده شده برای هر تست، اقدامات درمانی (مشاوره، کاردرمانی، گفتار درمانی و ...) ، مدت زمان درمان، تعداد جلسات، هزینه‌های درمان، مشکلات خانواده‌ها و چالش‌های کارشناسان از بخش های دیگر بازدید بود. این کارآموزی به دانشجویان کمک کرد تا با فرآیندهای تشخیص و درمان مشکلات تکاملی کودکان آشنا شوند و توانایی‌های خود را در این زمینه ارتقاء دهند./م.مختاری اردکانی

  • گروه خبری : آخرین اخبار دانشکده,اخبار واحدها,اخبار
  • کد خبری : 103433
کلیدواژه